The latest on fashion, beauty, celebrity style, entertainment, teen issues, videos and more from TeenVogue magazine on TeenVogue.com. Fashion starts here. Νέα (news) και πολύτιμες συμβουλές για την ομορφιά, τη μόδα, τον έρωτα, τις σχέσεις και tips για τη ζωή της σύγχρονης γυναίκας
Think

Διάσημες που στηρίζουν το κίνημα της βιώσιμης μόδας

Αποτελούν σωστά πρότυπα για μια κοινωνία που πρέπει επιτέλους να σεβαστεί το περιβάλλον της

Γράφει η ΝΕΛΗ ΣΤΑΘΑΚΙΔΟΥ
Δημοσίευση ΦΕΒ 12, 2020

Διάσημες που στηρίζουν το κίνημα της βιώσιμης μόδας

Ο πλανήτης μας βρίσκεται όλο και σε μεγαλύτερο κίνδυνο όσο τα χρόνια παιρνούν και φυσικά οι συνήθειες που μπορεί να έχουμε όλοι ή τουλάχιστον οι περισσότεροι κάτοικοι του κάνουν τα πράγματα χειρότερα. Δεν είναι τυχαίο ότι τα τελευταία έτη το κύμα περιβαλλοντικής ευαισθησίας μεγαλώνει και πολύς κόσμος αρχίζει να αλλάζει τρόπο ζώης θέλοντας να σώσει τη Γη.

Εκτός από το να γίνεις vegan ή vegeterian, να κάνεις ανακύκλωση και να προσέχεις τα καλλυντικά που αγοράζεις, μπορείς και μέσα από τη μόδα και την επιλογή των ρούχων σου να βάλεις ένα ακόμα μικρό λιθαράκι στη σωτηρία του πλανήτη. Αυτό σκέφτονται και κάποιες από τις πιο διάσημες γυναίκες της εποχής μας και έχουν αποφασίσει να υποστηρίξουν όλο αυτό το κίνημα της βιωσιμότητας γενικά, αλλά και ειδικά στη βιομηχανία της μόδας.

Miley Cyrus

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

My baby and big brother in one place ..... the @tomford show of courseeeeee #FASHIONRUNSINOURFAM @lilnasx @tracecyrus

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Miley Cyrus (@mileycyrus) στις

SZA

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Heavy

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη SZA (@sza) στις

Anne Hathaway

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

How was your Tuesday?? @rupaulofficial @colbertlateshow

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Anne Hathaway (@annehathaway) στις

Emma Watson

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Thank you to everyone who worked so hard on my British Vogue cover. ❤️🌸🌺

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Emma Watson (@emmawatson) στις

Olivia Wilde

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

How I feel about Director Bong. ❤️ @vanityfair .

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olivia Wilde (@oliviawilde) στις

Paris Jackson

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

this was my first time driving paige (yes, we named her after jimmy. how fitting when my jeep is mccartney ?)

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PK (@parisjackson) στις

Rooney Mara

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Congrats Joaquin! 💫 photo by @gregwilliamsphotography #rooneymara #joaquinphoenix #oscars2020

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Rooney Mara (@rooney.mara) στις

Serena Williams

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Let the games begin!

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Serena Williams (@serenawilliams) στις

Περισσότερα Θέματα Think
× PINK.GR
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ NEWSLETTER
GET CONNECTED
Nextweb